W nowoczesnej architekturze króluje przejrzystość

Tylko szkło, jak żaden inny materiał, jest w stanie zaoferować nam niepowtarzalny wygląd, ciekawe perspektywy i zupełnie nowy punkt widzenia. Zwłaszcza w dziedzinie architektury wnętrz, wykorzystanie szkła otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości. Okucia dormakaba oprawiają ten fascynujący materiał i tworzą z niego drzwi i ścianki, które mają znaczący wpływ na ogólny wizerunek architektoniczny pomieszczenia.

Firma dormakaba w swoim szerokim asortymencie posiada okucia do szkła do drzwi przymykowych i wahadłowych– o uniwersalnym kształcie i wielu możliwościach projektowych. Łącząc rożne typy zawiasów z kombinacjami zamków i klamek lub pochwytów, można zastosować rozwiązania indywidualne, również w przypadku drzwi dwuskrzydłowych. Jedną z nowości w ofercie firmy jest możliwość grawerowania okuć oraz malowania ich na dowolny kolor, tworząc niepowtarzalne kombinacje kolorystyczne, np. malując drobne elementy jak obręcze na inny kolor niż cały zamek i klamka.

W przypadku projektów bardziej złożonych, wymagających indywidualnych rozwiązań, dormakaba oferuje systemy drzwi przesuwnych manualnych. System dormakaba MUTO jest przeznaczony nie tylko do szkła, ale również do rozwiązań drewnianych. To kompaktowe rozwiązanie oferuje wiele funkcji i zastosowań np. funkcję tłumienia otwierania i zamykania, funkcję samozamykacza, która zamyka drzwi automatycznie i cicho bez zewnętrznego zasilania, zastosowanie ukrytego elektrozamka, który pozwala na monitorowanie drzwi w systemie zarządzania budynkiem. Poza tym system MUTO to eleganckie, innowacyjnie rozwiązanie wielokrotnie nagradzane za swój design. Do stosowania jako model synchroniczny bądź teleskopowy. Do drzwi jedno lub dwuskrzydłowych.

Dodatkowym ciekawym rozwiązaniem, które można zastosować na każdym szklanym elemencie, są profile loftowe, które świetnie zmienią wnętrze w elegancki i kreatywny projekt. Dostępne w różnych kolorach, dopasowane do każdego formatu stworzą na pewno ciekawe rozwiązanie.