Tworzymy, nie produkujemy

O pasji w prowadzeniu biznesu, nowoczesnych rozwiązaniach, indywidualnym podejściu do każdego klienta i tworzeniu najwyższej jakości drzwi rozmawiamy z Arturem Paruchem, który wspólnie z bratem Pawłem prowadzi firmę PARMAX, produkującą ekskluzywne drzwi zewnętrzne.

Państwa przewodnią ideą jest hasło „Tworzymy, nie produkujemy”. Jakie cechy produktu przyciągają klientów?

Taka właśnie idea przyświeca firmie PARMAX. Dzięki wynikającemu z niej podejściu klient otrzymuje wyjątkowej klasy drzwi, które doskonale wpisują się w klimat zarówno tradycyjnego, jak i nowoczesnego budownictwa. Perfekcyjne wykonanie i współczesne wzornictwo sprawiają, że nasze drzwi stanowią prestiżową wizytówkę każdego domu. Drzwi PARMAX to gwarancja wysokiej jakości w nietypowych rozmiarach. Najpopularniejszy wymiar to 90 x 200 cm, ale oferujemy także możliwość wykonania każdego modelu drzwi na dowolną, niestandardową wysokość – do ponad 300 cm. Nasze drzwi to przestrzeń, dużo światła i poczucie lekkości, czyli to, czego poszukują dzisiaj projektanci wnętrz. I my to właśnie oferujemy klientom. Prestiż zawdzięczamy wyjątkowej dbałości o najdrobniejsze detale oraz precyzji wykonania. Stosując najnowsze technologie i najlepsze materiały, gwarantujemy produkty najwyższej jakości.

Dlaczego akurat drewno?

Drewno jest idealnym materiałem do obróbki, niezwykle plastycznym. To materiał, z którego możemy stworzyć praktycznie wszystko. Drewno, przede wszystkim dębowe, które jest naszym standardowym materiałem, cechuje szlachetność i wytrzymałość. Nie poddaje się ono próbie czasu. Dąb jest także synonimem dostojeństwa, dodającym elegancji i wyrafinowania. Drzwi dębowe są twarde i wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Dębowe drewno gwarantuje nie tylko odpowiednią izolację termiczną, lecz przede wszystkim wysoką jakość i ponadczasowy styl.
Naturalne drewno można łączyć z wieloma materiałami, np. szkłem, uzyskując znakomite efekty. Uwzględniając proporcje wielkości i kształtu przeszkleń, otrzymujemy niezwykle efektowne połączenie dla osób lubiących eleganckie rozwiązania. Wzornictwo, kolorystyka oraz materiał, z jakiego wykonane są drzwi, nadają im indywidualny i niepowtarzalny charakter.

Od czego zaczyna się produkcja drzwi w Państwa firmie? Co sprawia, że klient otrzymuje solidnie wykonany, oryginalny i ekskluzywny produkt, dający jednocześnie poczucie bezpieczeństwa?

Historia naszej firmy datuje się od 2000 roku, choć nasza przygoda z drewnem trwa znacznie dłużej. Pozornie może się wydawać, że proces produkcji jest banalnie prosty: futryna, skrzydło, zawiasy, klamka, ale gdyby tak było, to każdy mógłby wykonywać drzwi w przydomowym zakładzie… Proces tworzenia drzwi zaczyna się od projektu i uwzględnienia wszystkich wymagań klienta. Pierwsza sprawa to wymiar i koncepcja – doprecyzowanie, czego potrzebuje klient. Nasze drzwi są dwuwarstwowe, a poszczególne ich elementy są klejone, żeby uzyskać stabilność i zapobiec wypaczaniu się drewna. Bardzo ważny jest odpowiedni materiał, zapewniający izolację – dzięki temu drzwi są ciepłe, szczelne i zapewniają doskonałe wytłumienie.
Inwestycja w drzwi PARMAX to dla klientów długoterminowe oszczędności. Wysoka szczelność pociąga za sobą niższe koszty ogrzewania, a wyjątkowa trwałość sprawia, że perspektywa zakupu kolejnych drzwi znika na wiele lat.

Co jest kluczem do sukcesu w biznesie?

Moim zdaniem kluczem do sukcesu jest wspólna pasja, ciągłe poszukiwanie i odnajdowanie nowych inspiracji. W naszym przypadku kluczowe wydaje się to, że jest nas dwóch i że się nawzajem uzupełniamy i wspieramy. Ja zajmuję się stroną marketingową, a mój brat, Paweł, nadzoruje i prowadzi cały proces produkcyjny. Oczywiście bardzo ważna jest także ciężka praca, upór i dążenie do celu. Na nasz sukces pracuje cały zespół – projektanci, stolarze, księgowość, marketing. Jesteśmy jedną drużyną i współtwórcami sukcesu naszych produktów i całej firmy.
Nasza branża jest bardzo szeroka, ale my od początku postawiliśmy na specjalizację i skupiamy się wyłącznie na drzwiach zewnętrznych. Nieustannie dążymy do jednego – do najlepszego produktu. Doradzamy klientom, jak dobrać najlepsze drzwi, tak aby spełniały ich oczekiwania. Oferujemy produkt doskonale dopracowany, co potwierdzają rygorystyczne kontrole jakości na każdym etapie produkcji.
Pracujemy z drewnem już od wielu lat, a nasze kolekcje stanowią odzwierciedlenie zdobytej przez ten czas wiedzy i zgromadzonych doświadczeń. Wiemy, jak ważnym elementem każdego domu są drzwi zewnętrzne, dlatego tworzymy projekty, które trafiają w nawet najbardziej wyrafinowane gusta.

Tworzą Państwo pod indywidualne zamówienia. Jak się osiąga indywidualizm w obecnych zuniformizowanych czasach?

Wszystkie nasze drzwi są wyjątkowe. Wynika to z natury stosowanych przez nas materiałów. Wychodzimy poza konwencje i schematy, dostosowując nasze drzwi do potrzeb klientów. Wybór naturalnych materiałów determinuje oryginalność i różnorodność, dlatego każde nasze drzwi są niepowtarzalne. Osiągamy to dzięki unikatowej strukturze, barwie i usłojeniu drewna, a także odpowiedniemu ręcznemu przygotowaniu i wykończeniu.

Nasze drzwi to przestrzeń, dużo światła i poczucie lekkości, czyli to, czego poszukują dzisiaj projektanci wnętrz. I my to właśnie oferujemy klientom. Prestiż zawdzięczamy wyjątkowej dbałości o najdrobniejsze detale oraz precyzji wykonania. Stosując najnowsze technologie i najlepsze materiały, gwarantujemy produkty najwyższej jakości. (…)Nieustannie dążymy do jednego – do najlepszego produktu.
Doradzamy klientom, jak dobrać najlepsze drzwi, tak aby spełniały ich oczekiwania. Oferujemy produkt doskonale dopracowany, co potwierdza rygorystyczna kontrola jakości na każdym etapie produkcji.

Co jest Państwa największym atutem w prowadzeniu biznesu?

Jesteśmy dumni z naszego doświadczenia, ale naszym największym atutem jest umiejętność reagowania na zmiany – zarówno w gustach konsumentów, technologii produkcji, jak i w zakresie nowoczesnych materiałów. Jesteśmy otwarci na nowe trendy, unikatowe rozwiązania i materiały. Stałe dążenie do bycia najlepszymi i przekonanie, że zawsze jest coś do odkrycia, sprawiają, że nieustannie staramy się poprawiać jakość naszych produktów, aby zaspokajały potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Państwa sztandarowy produkt to drzwi X Faktor. Na czym polega ich wyjątkowość?

Z drzwi X Faktor jesteśmy naprawdę dumni. Bez przesady mogę powiedzieć, że drzwi z tej kolekcji to klasa sama w sobie. O ich wyjątkowości świadczą zastosowane innowacyjne rozwiązania i wyrafinowane detale wykończeniowe. Zresztą, powszechnie wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach. (śmiech)
O końcowym wyglądzie drzwi X Faktor decyduje klient, który ma do wyboru wiele opcji wykończenia deski drewnianej. Zabiegi takie jak szlifowanie, piaskowanie czy olejowanie, w oparciu o dostępną gamę kolorystyczną, dają mnóstwo możliwości ostatecznej aranżacji. W kolekcji X Faktor montujemy nowoczesne systemy, m.in.: system inteligentnego otwierania, czytnik linii papilarnych integra z funkcją RFID do bezdotykowego otwierania za pomocą karty, czytnik linii papilarnych MINI (wbudowany w pochwycie), czytnik linii papilarnych STANDARD, czytnik linii papilarnych integra z funkcją Bluetooth do bezdotykowego otwierania drzwi za pomocą smartfona, klawiaturę numeryczną ekey home keypad integra 2.0 i jednostkę sterującą micro.
Standardowo drzwi X Faktor wykonywane są z drewna dębowego. Można też u nas zamówić drzwi wykonane z innych gatunków drewna, również egzotycznych, jak m.in.: iroko, orzech amerykański, czereśnia, teak, merbau, sapelli czy wenge. Drzwi X Faktor to funkcjonalność, trwałość i pewność – cechy kojarzące się z najbardziej wyrafinowanym tradycyjnym rzemiosłem i ekskluzywną ręczną pracą wykończeniową.

Wyjątkową jakość drzwi X Faktor docenili niezależni eksperci. To napawa dumą i potwierdza słuszność biznesowej drogi.

Zgadza się, wyjątkowość drzwi X Faktor docenili eksperci, przyznając nagrody za innowacyjne rozwiązania zastosowane w naszym sztandarowym produkcie. W 2017 roku, podczas 22. Międzynarodowych Targów Rzeszowskich, za drzwi X Faktor drewniane z aluminiową wkładką, zostaliśmy laureatem konkursu o Złoty Medal Podkarpackiego Rynku Budowlanego. Celem tego plebiscytu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych produktów i technologii. Produkty oceniała komisja ekspertów, w skład której wchodzili przedstawiciele m.in. Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, Stowarzyszenia Architektów Polskich, a także Międzynarodowych Targów Rzeszowskich. Kolejną nagrodę otrzymaliśmy w sierpniu 2018 roku, podczas III Międzynarodowego Forum Stolarki. Zostaliśmy wówczas wyróżnieni w Programie Super VIP za wyjątkową linię drzwi zewnętrznych drewnianych X Faktor.
Te nagrody potwierdziły, że tradycyjne drewniane drzwi X Faktor są jednocześnie rozwiązaniem awangardowym i innowacyjnym.

Co sprawia, że klienci wybierają drzwi PARMAX?

Jak już wspominałem, drewno to naturalny materiał, którego zalety przekładają się na wysoką jakość drzwi. Wybierając drzwi drewniane, klienci zyskują gwarancję wieloletniej stabilności ich kształtu i wyglądu dzięki naturalnym właściwościom drewna – sprężystości, wytrzymałości mechanicznej oraz dobrej odporności na różnice temperatur czy wilgotność. Dzięki wyjątkowym właściwościom drewna i jego kolorystyce możemy wychodzić poza schematy i dostosowywać drzwi do wymagań klientów.
Ważnym argumentem jest indywidualność: drewno oraz fornir różnią się od siebie barwą, strukturą i konsystencją. Znaczące różnice mogą wystąpić nawet w przypadku jednego gatunku drewna, ale są to naturalne cechy, które sprawiają, że każde drzwi są wyjątkowe. Specjalnie wyselekcjonowane drewno z naturalnymi sękami i pęknięciami to produkt najwyższej jakości, a w połączeniu z innymi materiałami, jak INOX, struktura betonowa czy szkło, daje praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji.
Dlatego nasi klienci je doceniają.