Kolekcja drzwi RAL DESIGN 2

Z myślą o miłośnikach nowoczesnego wzornictwa i nieprzemijającego piękna firma PARMAX wprowadziła na rynek kolekcję zewnętrznych drzwi dębowych premium RAL DESIGN. Kolekcja wyróżnia się nowoczesnym wykonaniem drzwi i wyszukaną kolorystyką.

Drewno dębowe gwarantuje nie tylko odpowiednią izolację termiczną, lecz przede wszystkim wysoką jakość i ponadczasowy styl domu. Drewno dębowe jako materiał na drzwi jest doskonałym wyborem. Jest trwałe, odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i na zróżnicowane warunki pogodowe.

Niezwykła trwałość

Oprócz roli eleganckiej wizytówki największym atutem drzwi dębowych jest przede wszystkim to, że gwarantują one znakomitą odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dębina jest twardym drewnem, o znacznej gęstości (650 kg/m3), a więc niewrażliwym na drobne uszkodzenia, wgniecenia czy zarysowania. Drzwi dębowe doskonale wyciszają wnętrze domu, co ma znaczenie w sytuacji, gdy budynek znajduje się w okolicy, w której znajduje się stałe źródło hałasu. Drewno dębowe ma jeszcze jedną cenną cechę: zawiera garbniki, czyli naturalne substancje konserwujące, dzięki czemu drzwi nie są narażone na atak pleśni, grzybów czy innych pasożytów.

Inwestycja na długie lata

Firma PARMAX oferuje możliwość wykonania drzwi w dowolnym kolorze z palety RAL. Ekskluzywne drzwi wejściowe PARMAX z kolekcji RAL DESIGN spełnią wymagania klientów, którzy szukają niestandardowych kolorów drzwi. Inwestycja w drzwi PARMAX oznacza również długoterminowe oszczędności: wysoka szczelność przekłada się na spadek kosztów ogrzewania, a dzięki wyjątkowej trwałości drzwi RAL DESIGN będą służyć przez wiele lat.

Według wzornika RAL Design

We wzorniku RAL DESIGN nic nie jest przypadkowe. Każdy kolor jest precyzyjnie opisany za pomocą trzech parametrów, zmierzonych doświadczalnie – odcienia, jasności i nasycenia. W teorii koloru saturacja lub nasycenie to subiektywna intensywność barwy. Im barwa jest bardziej nasycona, tym jest odbierana jako żywsza. Barwy mniej nasycone będą się wydawać przytłumione i bliższe szarości. Projektanci firmy PARMAX, kierując się chęcią wyjścia naprzeciw potrzebom rynku, by spełnić wymagania różnych grup klientów, opracowali kolekcję zewnętrznych drzwi dębowych premium właśnie w oparciu o model RAL DESIGN.
RAL, czyli system oznaczania i opisu barw oparty na porównaniu z wzorcami, jest najczęściej wykorzystywany w przemyśle, handlu i reklamie, ale także stosowany przez projektantów wnętrz i architektów. RAL to skrót od nazwy utworzonej w 1927 roku instytucji Reichsausschuss für Lieferbedingungen. Od roku 1980 nosi nazwę Niemiecki Instytut Jakości i Oznaczeń RAL. System RAL obecnie jest standardem w większości krajów europejskich. Początkowo zawierał 40 barw, obecnie najpopularniejszy systematyzuje 213 kolorów.
Dodatkowo stworzono bardziej dokładny model o nazwie RAL DESIGN, obejmujący obecnie 1825 barw (przed rokiem 2018, ilość barw wynosiła 1625) i systematyzuje je z uwzględnieniem doświadczalnie zmierzonej jasności i nasycenia.


Parametry techniczne drzwi z kolekcji RAL Design 2:

• drzwi dębowe
• grubość 82 mm
• ościeżnica drewniana 100% dębowa klejona warstwowo
Uwaga! Nowość! Szerokość ościeżnicy 65 mm
• wymiar standardowy

103×208 cm, światło przejścia na szerokość 90’, na wysokość 199 cm. Wymiar zewnętrzny drzwi z dostawkami:

• przy 1 dostawce 30 cm – 136 cm
• przy 2 dostawkach 30 cm – 166 cm
• przy 1 dostawce 40 cm – 146 cm
• przy 2 dostawkach 40 cm – 186 cm

98×208 cm, światło przejścia na szerokość 85’ na wysokość 199 cm. Wymiar zewnętrzny drzwi z dostawkami:

• przy 1 dostawce 30 cm – 131 cm
• przy 2 dostawkach 30 cm – 161 cm
• przy 1 dostawce 40 cm – 141 cm
• przy 2 dostawkach 40 cm – 181 cm