Innowacyjna technologia wykorzystana w produkcji drzwi zewnętrznych

Podnoszenie standardów bezpieczeństwa w systemach otwierania drzwi zewnętrznych wymaga od ich producentów pionierstwa i nowatorstwa. Różne innowacyjne rozwiązania sprawdzają się w systemach zabezpieczających drzwi wejściowe.

Firma PARMAX udowodniła już, że takie technologie jak czytniki linii papilarnych, klawiatury numeryczne mogą zostać wykorzystane również w drzwiach zewnętrznych i gwarantować ich właścicielom coś bezcennego – bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Warto wspomnieć, że drzwi PARMAX mogą być wyposażone również w funkcję bezdotykowego otwierania za pomocą smartfona czy karty. W roku 2019 firma PARMAX poszła o krok dalej. Jako pierwszy producent drzwi zewnętrznych w Polsce wprowadziła czytnik twarzy!

Nowoczesne technologie na stałe wkroczyły do naszego życia – trudno dziś wyobrazić sobie dzień bez laptopa, iPhona czy tableta. Innowacje stanowią również o rozwoju różnorodnych dziedzin, w tym także do architektury. Tradycyjne klucze zastępowane są przez coraz to bardziej nowoczesne rozwiązania – wielofunkcyjne piloty, klawiatury numeryczne, czytniki linii papilarnych. Teraz, dzięki firmie PARMAX, na naszym rynku pojawiła się kolejna innowacja w systemach otwierania drzwi – czytnik twarzy.

Pierwsi w Polsce!

Innowacyjne drzwi z czytnikiem twarzy firma PARMAX oficjalnie zaprezentowała podczas tegorocznych targów Warsaw Home. Jedne z największych w Europie Środkowo-Wschodniej biznesowych targów wnętrz, skupiające projektantów, architektów, designerów i dystrybutorów, były idealnym miejscem, do zaprezentowania tego pionierskiego rozwiązania. Drzwi z czytnikiem twarzy to unikalne rozwiązanie na skalę europejską – firma PARMAX wprowadziła tę technologię jako pierwsza w Polsce i trzecia na naszym kontynencie.

Jak działa czytnik twarzy?

Jest to system rozpoznawania twarzy zaprojektowany i po raz pierwszy zaimplementowany przez globalnego giganta –Apple. Rozwiązanie to miało zastąpić Touch ID, oparty na skanowaniu linii papilarnych. Jak informuje Apple, jest to jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań sprzętowych i programowych, które udało im się stworzyć. Jak działa czytnik twarzy? Składa się on z sensora z dwoma modułami; zadaniem jednego jest projekcja 30 000 kropek w podczerwieni na twarz użytkownika, zaś drugiego odczytanie za ich pomocą kształtu w celu przyznania lub odmowy dostępu do urządzenia. Czytnik twarzy uczy się z każdym kolejnym użyciem, dzięki czemu może ono rozpoznać uprawnionego użytkownika nawet gdy ten nosi okulary, czapki, szaliki, makijaż lub gdy zapuści brodę. Dlatego właściciel drzwi z takim czytnikiem nie będzie musiał się martwić, że system odmówi mu dostępu gdy zmieni fryzurę czy kolor włosów.

PARMAX kreuje trendy

Technologię Face ID firma Apple zaprezentowała 12 września 2017 roku. Dwa lata później firma PARMAX, która od lat na polskim kreuje trendy nowoczesnych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa w drzwiach zewnętrznych, przedstawiła drzwi z nowatorskim zastosowaniem systemu otwierania drzwi za pomocą czytnika twarzy, Pierwszym modelem, w którym zaimplementowano czytnik twarzy, są drzwi dębowe TOP Design Glass całoszklane, z dwoma dostawkami Glass – w tym przypadku czytnik twarzy znajduje się na skrzydle. Dodatkowe zastosowane zabezpieczenia to zamek listowy automatic 3-punktowy, długa listwa zaczepowa zamka, która zwiększa ochronę przed włamaniem, czy zaczepy antywyważeniowe.

Tradycyjne piękno drewna, nowoczesny design, innowacje technologiczne – te czynniki stoją za każdym nowym modelem drzwi firmy PARMAX, która jest gwarantem jakości bez kompromisów i bezpieczeństwa w najwyższym standardzie.