Drzwi ze spiekiem kwarcowym

Drewno, aluminium, beton, szkło – wachlarz materiałów, z których firma PARMAX wytwarza ekskluzywne drzwi zewnętrzne, jest bardzo szeroki. produktem, na który z całą pewnością warto zwrócić uwagę, są drzwi ze spiekiem kwarcowym. Wyjątkowy design, oryginalna faktura, odporność na skrajne warunki termiczne i zarysowania, a przede wszystkim trwałość i bezpieczeństwo – to cechy, które wyróżniają kolekcję drzwi PARMAX ze spiekiem kwarcowym.

Firma PARMAX jest na bieżąco z najnowszymi trendami w architekturze, a najciekawsze rozwiązania wprowadza do swoich produktów. Tryumfy święci połączenie naturalnych materiałów, ekologii i niepowtarzalnego designu – taki efekt w ofercie firmy PARMAX dają drzwi zewnętrzne ze spiekiem kwarcowym. Priorytetem jest zawsze najwyższa jakość, dlatego PARMAX współpracuje z włoskim producentem wielkoformatowych płyt ze spieków kwarcowych – firmą Laminam. Marka znana jest na całym świecie, a o jej klasie świadczą liczne nagrody, m.in. jedno z najważniejszych wyróżnień w dziedzinie designu – Red Dot Award. Co równie ważne, produkty Laminam powstają z dbałością o środowisko, ekologię i zdrowie klientów. Marka stawia na naturalne komponenty, technologie zakładające niskie zużycie energii, brak emisji trujących substancji i minimalną emisję CO2, a także w pełni odnawialne produkty. Co wyróżnia spieki kwarcowe firmy Laminam?

Naturalne materiały

Produkty marki Laminam to połączenie kwarcu, iłów łupkowych, skał granitowych i pigmentów ceramicznych. Oczywiście surowce te zostają poddane odpowiedniej obróbce – powstały z nich granulat najpierw jest prasowany, a następnie wypalany w temperaturze 1220°C. Dzięki innowacyjnej metodzie spiekania powstają idealnie płaskie płyty, które mogą być bardzo precyzyjnie docinane. Przy rozmiarze do 324 cm x 162 cm płyty ze spieku kwarcowego zachowują niewielką grubość – zaledwie od 3 do 12 milimetrów. To bardzo istotna właściwość drzwi produkowanych na konkretny wymiar. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że PARMAX produkuje drzwi o wysokości nawet do 3 metrów.

Wytrzymałość i design

Płyty ze spieku kwarcowego, w połączeniu ze szlachetną fakturą drewna, tworzą elegancką kompozycję, która przypadnie do gustu zwolennikom innowacyjnych rozwiązań i nowoczesnego designu. Marka Laminam oferuje ok. 150 wzorów imitujących naturalny kamień, drewno, metal, a nawet węgiel. Płyty oddają nie tylko wygląd poszczególnych materiałów, ale i ich fakturę. Szeroki wybór dostępnych rozwiązań sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Drzwi zewnętrzne ze spiekiem kwarcowym to nie tylko niepowtarzalny design, ale i wysoka trwałość. Produkty te są odporne na uszkodzenia (zarysowanie ich ostrym narzędziem jest wręcz niemożliwe), głębokie ścieranie, promieniowanie UV, rozpuszczalniki organiczne i nieorganiczne, a jednocześnie cechują się niewielkim ciężarem (1 metr kwadratowy płyty waży zaledwie 8 kg). Tak wysoka trwałość sprawia, że drzwi zewnętrzne ze spiekiem kwarcowym to inwestycja na długie lata.