Co nowego w trendach? Targi branżowe w Warszawie i Bielsku-Białej

Możliwość bezpośredniego zaprezentowania oferty, pogłębienie istniejących relacji i nawiązywanie nowych, wzmocnienie pozycji na rynku, wymiana doświadczeń i wiedzy oraz poszerzanie horyzontów to najważniejsze korzyści, jakie daje firmom uczestnictwo w wystawach i targach.

Obecność na wydarzeniach targowych w prowadzeniu biznesu jest w zasadzie obowiązkowa. Firma PARMAX kładzie duży nacisk na udział w targach, podczas których prezentuje swoją ofertę, a także ma możliwość monitorowania potrzeb rynku i śledzenia trendów.
Przestrzenią do dyskusji na temat nowoczesnego polskiego designu były w tym roku m.in. Warsaw Home 2019 i 56. Międzynarodowe Targi Budownictwa „Jesień 2019” w Bielsku-Białej. Biznesowe targi wyposażenia wnętrz Warsaw Home to największe wydarzenie tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. Z kolei Międzynarodowe Targi Budownictwa w Bielsku-Białej to największe wydarzenie branżowe w południowej Polsce, przyciągające wiodących producentów i dostawców urządzeń, technologii oraz usług.

Warsaw Home

Jedne z największych w Europie Środkowo-Wschodniej biznesowych targów wnętrz przyciągają projektantów, architektów, designerów i dystrybutorów. Co roku pojawiają się na nich dziesiątki tysięcy miłośników nowoczesnego designu, jakości i innowacyjnych rozwiązań. Podczas tegorocznej, czwartej edycji, targi podzielone były na cztery strefy: Selected Design, Selected Furniture, Kitchen, Dining & Deco, Component, Textile, Light. Oprócz możliwości zapoznania się z ofertą najlepszych producentów uczestnicy targów mogli wziąć udział w wielu wydarzeniach towarzyszących. Odbywające się w trakcie targów Design Forum było platformą wymiany doświadczeń dla ekspertów – projektantów z Polski i zagranicy. Manufaktury i zdolni projektanci i prezentowali swoje dzieła w ramach Poland Design Festival, udowadniając, że w naszym rodzimym designie wiele się dzieje. Organizatorzy targów wspierają młodych twórców – podczas 4. edycji 24 projektantów przedstawiło swoje prototypy lub gotowe produkty na wystawie IDEAS, dzięki czemu mieli szansę na nawiązanie współpracy ze światem biznesu. W ramach Warsaw Home przygotowano także wydarzenie dedykowane architektom, projektantom wnętrz, designerom, dekoratorom, stylistom i homestagerów – archiDAY 2019.

Pora na innowacje: drzwi z czytnikiem twarzy

Targi branżowe to również doskonała okazja do przedstawienia nowości. Właśnie podczas targów Warsaw Home 2019 firma PARMAX zaprezentowała innowacyjne drzwi z czytnikiem twarzy. To unikalne rozwiązanie na skalę europejską – firma PARMAX wprowadziła tę technologię jako pierwsza w Polsce i trzecia na naszym kontynencie. Pierwszym modelem, w którym zaimplementowano czytnik twarzy, są drzwi dębowe Top Design GLASS całoszklane, z dwoma dostawkami Glass – w tym przypadku czytnik twarzy znajduje się na skrzydle. Dodatkowe zastosowane zabezpieczenia to zamek listowy automatic 3-punktowy, długa listwa zaczepowa zamka, która zwiększa ochronę przed włamaniem, czy zaczepy antywyważeniowe.

Międzynarodowe Targi Budownictwa „JESIEŃ 2019”

Podczas bielskich targów zaprezentowano szeroką gamę rozwiązań nowoczesnych technik budowlanych i rozwiązań projektowych dla budownictwa niskoenergetycznego i pasywnego – od modułowych domów gotowych, przez nowoczesne aranżacje, meble, wyposażenie wnętrz i najwyższej jakości energooszczędne drzwi zewnętrzne. Równolegle odbywały się Targi Instal System, podczas których prezentowano najnowsze rozwiązania energooszczędnych systemów grzewczych, systemów zarządzania i oszczędzania energii w budynkach, a także techniki dla zabezpieczenia komfortu i wysokiej jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń. Przedstawiono wiele ciekawych innowacji: dachówki fotowoltaiczne, system odzysku ciepła ze ścian czy piece elektryczne z magazynem energii.