Budowanie świadomej marki. Nowe oblicze firmy PARMAX

O sile marki, zwłaszcza z segmentu premium, świadczy nie tylko jakość oferowanych przez nią produktów i usług, ale także jej wizerunek, który powinien odzwierciedlać wartości firmy i być spójny z jej filozofią.

Niezwykle ważnym elementem identyfikacji wizualnej jest logo – to pierwszy znak, z którym marka jest kojarzona. Profil działalności firmy zazwyczaj z czasem ewoluuje, co może skutkować również potrzebą rebrandingu. Tak stało się w przypadku firmy PARMAX, producenta ekskluzywnych drzwi zewnętrznych. Firma PARMAX w przemyślany sposób buduje swoją pozycję na rynku stolarki budowlanej, oferując ekskluzywne drzwi zewnętrzne i docierając do coraz szerszego grona odbiorców produktów premium. Kolejnym etapem budowania świadomej marki była decyzja o jej rebrandingu, w którym kluczowym elementem jest nowe logo, spójne z filozofią firmy i jej ofertą produktową.

Nowa identyfikacja wizualna PARMAX

PARMAX w nieoczywisty sposób łączy w sobie to, co tradycyjne, z najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Szlachetne, naturalne drewno, od wieków wykorzystywane w budownictwie, jest ujęte we współczesne ramy – drzwi produkowane są z wykorzystaniem innowacyjnych technologii. Każde drzwi są indywidualnym projektem, skrojonym pod oczekiwania klienta – firma tworzy drzwi na wymiar, oferuje szeroki wybór materiałów, wykończeń oraz wyposażenia. Dodatkowo zapewnia najwyższy standard bezpieczeństwa dzięki nowoczesnym systemom antywłamaniowym. Jest to niezwykle ważne dla klienta – dom to przestrzeń, która powinna zapewniać spokój, komfort, ochronę i bezpieczeństwo. Wszystkie te wartości znalazły swoje odzwierciedlenie w nowym logotypie.

Unikalność

Każde drzwi zewnętrzne, które opuszczają zakład produkcyjny PARMAX, są wyjątkowe i niepowtarzalne. Taki jest również nowy logotyp firmy – każdy odbiorca może spojrzeć na niego z innej perspektywy i w zależności od swoich doświadczeń odczytać go nieco inaczej. Urozmaicenie graficzne kształtów podkreśla również złożoność procesu produkcyjnego, a także szeroką i różnorodną ofertę firmy.

Inspiracją przy tworzeniu nowego logotypu firmy PARMAX była postać feniksa, która nie ma bezpośrednich konotacji z branżą budowlaną. Stanowi to jednak o sile tego znaku – będzie wyjątkowy i niepowtarzalny na rynku, tak jak produkty firmy. Feniks to mityczny stwór, symbolizujący nieśmiertelność i ciągłe odradzanie się – łączy w sobie tradycję i ciągły rozwój. Odzwierciedla to filozofię działania firmy PARMAX, która, korzystając z drewna, materiału stosowanego w budownictwie od wieków, poszukuje nowych technologii, wynoszących swoje drzwi na coraz wyższy, nieosiągalny dla konkurencji poziom.

Kolejnym elementem nowego logotypu firmy PARMAX jest tarcza – symbol bezpieczeństwa. Jest to wartość niezwykle istotna dla klientów zaopatrujących się w drzwi zewnętrzne, które stanowią jeden z najważniejszych punktów ochrony domu. Dom kojarzy się również z ciepłem i gościnnością, które w logotypie odzwierciedlają lekkie otwarcie tarczy w jej górnej części oraz łagodność kształtów. Zmianie uległ krój pisma zawartego w logotypie, a także kolorystyka. Złoto jest kolorem nieodłącznie kojarzonym z produktami z segmentu premium, zaś głęboki niebieski kolor kojarzy się ze stabilnością i bezpieczeństwem.

Nowe logo PARMAX to kolejny krok firmy do spójnej komunikacji marki premium. Najwyższej jakości produkty, spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, zyskały oprawę, która odpowiada wartościom firmy, a także pozostaje w zgodzie z nowoczesnymi trendami w projektowaniu.


Firma PARMAX działa na rynku stolarki budowlanej od ponad dwudziestu lat. Jej historia zaczęła się od pasji i z miłości do drewna – z czasem rodzinne przedsiębiorstwo stało się miejscem, w którym tworzone są rozwiązania kreujące trendy na polskim rynku drzwi zewnętrznych. W zakładzie w podkrakowskich Zegartowicach powstały pierwsze w Polsce drzwi z czytnikiem linii papilarnych, drzwi z zawiasem chowanym czy drzwi wykorzystujące technologię skanera twarzy. Innowacyjność, ciągła chęć rozwoju i pedantyczna dbałość o najdrobniejsze szczegóły to wartości, które wpisują się w działanie firmy na każdym etapie produkcji drzwi zewnętrznych. Jakość produktów firmy PARMAX potwierdza nie tylko zaufanie klientów, ale także regularnie przyznawane wyróżnienia i nagrody. Producent jest laureatem Programu Super VIP 2018, został dwukrotnie wyróżniony w konkursie TOP TEN dla najbardziej efektywnych drzwi (2015 r., 2017 r.), a także Złotym Medalem Podkarpackiego Rynku Budowlanego (2017 r., 2020 r.).